Projektowanie ulotek – Jak zrobić dobrą ulotkę

Projektowanie ulotek - Jak zrobić dobrą ulotkę

Ulotki – jak je zaprojektować?

Myślisz, że projektowanie ulotek jest łatwe? Czy pamiętasz jakąkolwiek ulotkę jaką dostałeś w ostatnim tygodniu?

Jeśli nawet potrafisz powiedzieć czego dotyczyła (fryzjer, szkoła nauki jazdy, pizzeria), to ze wskazaniem konkretnej firmy będzie już większy problem. Po prostu takie ulotki są zbyt podobne do siebie, niczym się nie wyróżniają.

Dość śmiesznie to wygląda, jak ponad 10 pizzerii w tym samym mieście promuje się identycznym sloganem “Najlepsza pizza w mieście”. Właściwie każda szkoła nauki jazdy przekonuje o swoich niskich, atrakcyjnych cenach. Żeby powiedzieć o czymś “niskie” wypadałoby do czegoś to porównać. Coś jest atrakcyjne? Ale dla kogo? Projektowanie ulotek to coś więcej niż tylko napisanie hasła i wstawienie pasującego zdjęcia.

Głównym problemem ulotek, jakie można dostać w centrum miasta, to nic nie mówiące hasła.Dlatego, że firmy, które ogłaszają się za pomocą ulotek, mogą być moimi klientami, kolekcjonuje je.Ale ile jest takich osób, które kolekcjonują materiały otrzymane na mieście? Z pewnością tyle co nic.

Jeśli w ciągu pierwszych kilku sekund nie zainteresujesz jakoś potencjalnego klienta swoją ofertą, to po chwili ulotka będzie w śmietniku. A przecież nie chcesz, aby pieniądze, które wydałeś na projektowanie ulotek poszły w błoto.

Co zrobić, żeby ulotka była bardziej skuteczna i przyciągała klientów?
Jeśli zrobiłeś jakiś projekt ulotki albo już je wydrukowałeś, to pokaż je ludziom. Muszą to być szczere opinie – spróbuj zapytać obecnych klientów, znajomych, może rodzinę.Byłoby idealnie, gdyby te osoby należały do twojego “targetu”, czyli grupy docelowej klientów. Niech przynajmniej będą z nią jakoś związani.

Jeśli promujesz wycieczki dla dzieci albo młodzieży, to zaprojektowana ulotka powinna spodobać się także (przede wszystim?) rodzicom. To oni podejmą przecież ostateczną decyzję, czy dziecko gdzieś pojedzie, czy nie.

Zastanów się kto będzie czytał twoją ulotkę. Wielu właścicieli firm zakłada, że wie, czego klienci chcą i co kupią. Dość często się mylą i — niestety — od razu zlecają proejkt i druk ulotki. Nie próbują nawet poznać wymagań i potrzeb osoby, która mogłaby zostawić u nich swoje pieniądze.

W jaki sposób dostarczasz swoje ulotki do klientów? Zatrudniasz kogoś, żeby rozdał je w centrum? Trafiają do skrzynek na listy? Czy też może zostawiasz w wybranych miejscach na mieście (puby, siłownie, fryzjerzy)?Zastanów się dłużej nad tym, które sposób byłby najlepszy. W jaki sposób trafisz do potencjalnych klientów?

Wykorzystaj kilka projektów ulotek. W ten sposób zobaczysz, który będzie najbardziej skuteczny. Użyj różnych haseł, projektów graficznych, aby wybrać te najskuteczniejsze.

Dodatkowe artykuły:
Jak zaprojektować ulotkę?
Jak powinno wyglądać projektowanie ulotek?
Szukasz skutecznej strony WWW dla małej firmy?

Category: Uncategorized

Tags: ,

Leave a Reply